Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy
Laminátové podlahy se staly již zcela běžnou krytinou v českých domácnostech. Díky nízkým cenám si je vesměs kupují zákazníci, kteří si se svým rozpočtem nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Existuje ale významná skupina zákazníků, kteří chtějí laminát a cenová otázka je až druhořadá.

Dřevěnou podlahu prostě nechtějí z mnoha důvodu: laminát je zcela určitě odolnější vůči poškození něž pravé dřevo, jsou přesvědčeni že údržba laminátu je jednodušší než lakovaných hotových parket, je pro ně dřevo prostě měkké …

Současná nabídka laminátových podlah zahranuje třídy zátěže, designy, dekory a provedení, ale navíc také exkluzivní povrchy a struktury téměř k nerozeznání od pravého dřeva.
Popis dřevěných podlah
Třívrstvá sendvičová konstrukce dřevěných podlah nabízí výhody oproti masivním dřevěným podlahám v konstrukční stálosti. Jsou méně náchylné na tvarové změny vznikající změnou klimatu v místnosti.
Pokládka je prováděna plovoucím způsobem. To znamená, že podlahové dílce nejsou fixovány k podkladu, ale pouze ve spojích, buď v lepením pera+drážky nebo skládáním v suchém zámku.

Celková nižší výška než je běžná u masivních podlah umožňuje také pokládku v prostorech omezujících vestavnou výšku např. při rekonstrukcích. Rozměry jednotlivých třívrstvých podlah jsou variabilní dle sérií a jejich výrobců. Horní nášlapná vrstva s ušlechtilého masivu je nabízena převážně s hotovou povrchovou úpravou, tedy tak, že se po položení již nikterak neupravují. Síla této vrstvy umožňuje množství renovací přebroušením. Středová příčně uložená vrstva smrkového masivu a spodní protitahová vrstva zajišťují objemovou stálost. Jednotlivé vrstvy jsou během výroby lepeny a následně lisovány při vysokých teplotách.